english version
Menu www.stepanrak.cz
 Novinky, něco navíc ...   

Štěpán Rak ve Zbrašovských aragonitových jeskyníchvíce info na: www.youtube.com/watch?v=QUaUFxUtkN4   

Otec a syn Rakové nadchli v Kladně milovníky klasiky
více info na: kladensky.denik.cz/kultura_region/otec-a-syn-rakove-nadchli-v-kladne-milovniky-klasiky-20160320.html   

Štěpán Rak - zajimavé ohlédnutí

Zajimavé ohlednutí za dosavadním soukromým i uměleckým životem Štěpána Raka. Zveřejněno u příležitosti výročí 70-tých narozenin. V dokumentu naleznete zajimavé rozhovory, fotografie, přehled dosavadní tvorby i zdravice gratulantů, např. od Dagmar Havlové, Jitky Hosprové, Hany Maciuchové a dalších .... (pdf dokument)Dokumenty:    
Štěpán Rak - zajimavé ohlédnutí  - dokument pdf         

Štěpán Rak oslavil životní jubileum ve vyprodané Lucerně

V pondělí 21. prosince se v sálu pražské Lucerny konal výjimečný Vánoční koncert k životnímu jubileu 70 let kytaristy Štěpána Raka. Vyprodaná Lucerna tleskala vestoje a Živnostenské listy jako hlavní mediální partner byly samozřejmě u toho.více info na: www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2993-stepan-rak-oslavil-zivotni-jubileum-ve-vyprodane-lucerne   

Rak v Lucerně

„Ten Rak - ten umí snad všechny akordy v republice…!“ hodnotili prý kdysi s uznáním folkoví bardi ohromující vystoupení kytaristy Štěpána Raka na festivalu Porta. Jeho účinkování na tomto fóru bylo jedním z charakteristických vybočení ze světa klasiky, jemuž se trvale vymyká, k němuž však současně stále touží patřit. Podobným vybočením byl i jeho narozeninový a vánoční koncert v pražské Lucerně 21. 12. Spíše než klasický program, v němž by šlo o dramaturgii či o interpretační finesy, to byl společenský večer plný hitů, muzikantské pospolitosti, krásných slov a velkých emocí. Mimořádný večer silné působivosti, oslavné setkání, show – ale naštěstí umírněná. Více se dočtete v celém článku, kliknutím na odkaz.více info na: www.casopisharmonie.cz/komentare/rak-v-lucerne.html   

Štěpán Rak hostem Václava Postráneckého v pořadu "Sklípek"

Zábavná talkshow Václava Postráneckého přímo z moravského vinného sklípku s lidovými písněmi. 13.12.2015, Český rozhlas Dvojkavíce info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3528906   

Můj život se zázraky - rozhovor pro MF Dnes

Velký rozhovor se Štěpánem Rakem pro magazín MF Dnes.
Celý rozhovor naleznete v pdf dokumentu.
Přeji hezké počtení. Váš Štěpán.


Můj život se zázraky - rozhovor pro MF Dnes


Dokumenty:    
Můj život se zázraky - rozhovor pro MF Dnes  - dokument pdf         

Štěpán Rak hostem Aleny Kumstýřové v Nočním Mikrofóru 19.11.2015

Český rozhlas Dvojka - Noční Mikrofórum


Štěpán Rak hostem Aleny Kumstýřové v Nočním Mikrofóru 19.11.2015
více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3515463   

Štěpán Rak hostem Ilji Šmída v pořadu Telefonotéka 4.11.2015

Český rozhlas Vltava - Telefonotéka, 4.11.2015více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3505828   

Vánoční a sedmdesátinový mimořádný koncert

ŠTĚPÁN RAK – Vánoční a sedmdesátinový mimořádný koncert Velký sál Lucerny
21.12.2015 od 19.30

Exkluzivní hosté:
DAGMAR HAVLOVÁ, HANA MACIUCHOVÁ, KAMILA MOUČKOVÁ, SOŇA ČERVENÁ, JITKA HOSPROVÁ, JAROSLAV HUTKA, JAN MATĚJ RAK, ALFRED STREJČEK, SPIRITUÁL KVINTET, HRADIŠŤAN a J. PAVLICA, PRAŽSKÉ KYTAROVÉ KVARTETO, WIHANOVO KVARTETO a další.

Mnoho desetiletí rozdává Štěpán Rak radost po celém světě svým originálním kytarovým přednesem a letos slaví nejen u nás, neuvěřitelnou sedmdesátku !

Velký sál Lucerny - skvělé místo pro takové vánoční a narozeninové setkání tohoto kytarového mága,  obohatí program také uvedení mimořádně vzácní hosté.

Světově uznávaný kytarový virtuos, skladatel a profesor Štěpán Rak spolu s významnými hosty, úžasný koncertní program připravený jen pro tuto příležitost, to jsou jistoty nádherného a srdečného předvánočního večera.

Vstupenky si můžete již teď rezervovat ZDE.


Vánoční a sedmdesátinový mimořádný koncert
více info na: www.ticketpro.cz/jnp/hudba/klasicka-hudba-operni-arie/1666401-stepan-rak-vanocni-a-sedmdesatinovy-mimoradny-koncert.html   

Píseň od Pramene


Píseň od Pramene neboli Hedečská hymna zazněla na Hoře Matky Boží

Některé skladby vyžadují čas a velký zápas s inspirací. Ale jsou i takové, které se zrodí v jednom jediném okamžiku a jsou vlastně hotové. Ve svém životě mám takové skladby dvě: první byla Vzpomínka na Prahu, díky níž jsem projel skoro celý svět a získal darem jednu z nejlepších kytar světa (Grega Smallmana), a druhou je právě tato -  Píseň od Pramene. Zrodila se jednoho letního podvečera v Chalupě u pramene v Dolní Hedeči při pohledu na zapadajícím Sluncem ozářený klášter na Hoře Matky Boží. Od té doby jsem si přál ji tam zahrát a mé přání se splnilo 15.8.2015 na mém benefičním koncertě v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Štěpán Rakvíce info na: www.youtube.com/watch?v=1dAbF-aRjSk&feature=youtu.be   

Kytarový festival Brno - ohlédnutí

Z včerejšího finálového koncertu mezinárodního kytarového festivalu v Brně - velký sál Nové radnice
Final concert at International guitar festival in Brno. Yesterday at New Town Hall


   

Narozeninový koncert Cvilín - fotoohlédnutí

Milý Františku, tisíceré díky za nádhernou fotofokumentaci mého narozeninového koncertu na Cvilíně. Díky otci Sebastianovi za pozvání, díky vám všem za přenádhernou účast a nezapomenutelnou atmosféru:). Váš Štěpán Rak (dnes už sedmdesátinový mladík:)


   

22. srpna od 18 hodin na magickém Dívčím Kameni u Českých Budějovic


Významný český skladatel, kytarista a profesor pražské HAMU Štěpán Rak oslavil letos 8. srpna sedmdesátiny. K tomuto výročí je pořádáno mnoho koncertů u nás i v zahraničí. 
Jedním z nich bude i koncert 22. srpna od 18 hodin na magickém Dívčím Kameni u Českých Budějovic - na místě kam Štěpán Rak jezdí každoročně koncertovat a které miluje. 
Pro letošní vystoupení si připravil zbrusu nový program s názvem CESTA DO POHÁDKY, který si, jak sám říká, dal jako dárek ke svým kulatinám. 
Mezi jinými hudebně zpraconanými pohádkami zazní na přiklad Malá mořská víla, Gulliverovy cesty, Nekonečný příběh, či Strakonický dudák. 
Jste srdečně zváni

   

Charitativní sedmdesátinový koncert Štěpána Raka v klášteře Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží u Králík

Charitativní sedmdesátinový koncert Štěpána Raka v klášteře Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží u Králík

 

Kytarista, skladatel a profesor HAMU v Praze Štěpán Rak oslavil 8. srpna benefičním koncertem na poutním místě Cvilín u Krnova své sedmdesáté narozeniny. Dalším obdobným počinem bude charitavní koncert 15. srpna v 18.30 v Klášteře Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží u Králík. Toto místo je poznamenáno pohnutou historií, když se v padesátých letech minulého století stalo těžkým internačním táborem pro nepohodlné duchovní. 
Štěpán Rak se rozhodl další ze svých sedmdesátinových koncertů darovat formou charity, jejíž výtěźek bude použit na opravy následků nedávné vichřice na Králicku. 
V programu podvečerního koncertu zazní jak loutnová a varhanní hudba v úpravě pro kytaru, tak Rakova skladba věnovaná biblickému králi Davidovi, ale zejména vybrané části z nové svity CESTA DO POHÁDKY, již si autor, dle vlastních slov, daroval ke svým kulatinám. 
Svět pohádek Štěpána Raka láká už od dětství a jak sám říká - v pohádkách nevítězí dobro silou zbraní, ani krvavou stečí, nýbrž jemným a tichým dechem lásky, díky čemuž pak ono zlo nebývá ani rozdrceno, ani popraveno, nýbrž napraveno...   

Štěpán Rak - Večerní host Radiožurnálu - 8.8.2015

Český rozhlas Radiožurnál vysílal v den 70. narozenin Štěpána Raka jeho rozhovor s Vladimírem Krocem.více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3446445   

Narozeninový koncert Štěpána Raka 8.8.2015

Benefiční koncert přímo v den 70. narozenin Štěpána Raka na poutním místě Cvilín u Krnova.

Krnov zažije mimořádnou hudební událost. Světový kytarový virtuos, skladatel, skvělý improvizátor Štěpán Rak koncertoval již na všech kontinentech. Viděl už pěkný kus světa, ale poutní místo Cvilín stále považuje za jedno z nejkrásnějších. Proto jeho přáním bylo uspořádat právě v poutním kostele na Cvilíně svůj narozeninový benefiční koncert. Bude to 8. srpna od 17 hodin.více info na: m.denik.cz/bruntalsky_denik/c/stepan-rak-oslavi-narozeniny-koncertem-na-cviline-20150803.html   

Štěpán Rak v pořadu

Štěpán Rak byl hostem Alfreda Strejčka v pořadu Českého rozhlasu 2 "Dobré ráno, Česko!"
Rozhovor s kytaristou Štěpánem Rakem. Za kulturními informacemi, výročími a hudbou. Moderuje Alfred Strejček.více info na: prehravac.rozhlas.cz/audio/3441927   

Štěpán Rak v pořadech České televize - srpen 2015

Česká televize odvysílá cyklus pořadů k 70. narozeninám Štěpána Rakavíce info na: www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr%5Bnadtitul%5D=%8At%ECp%E1n%20Rak%20%96%2070%20let   

Rozhovor Štěpána Raka v Českém rozhlase 2

30.7. 2015 byl Štěpán Rak hostem Evy Kvasničkové (Kličkové) v oblíbeném pořadu "Je jaká je". Celý rozhovor si můžete poslechnout z archivního záznamu Dvojky Českého rozhlasu.

Štěpán Rak je historicky prvním profesorem kytary u nás. Pořádá spoustu koncertů, i těch charitativních, protože ctí heslo, že brát je dobré, ale dávat je víc. Za pár dnů oslaví kulatiny, jak jinam než benifičním koncertem. Bude u toho i jeho kamenná kytara?více info na: www.rozhlas.cz/dvojka/jejakaje/_zprava/kytaroterapie-stepan-rak-zpiva-mantry-a-strunami-na-mramorove-kytare-rozezniva-dusi-kamene--1517365strany | 1|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|  
Nahoru