Štěpán Rak - světový kytarový virtuos.

Štěpán Rak - světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění.

 
 

Novinky a něco navíc ...

 

Křest knihy Příroda Slezska

Štěpán Rak 25. června 2013 křtí slovem i hudbou významnou přírodonaučnou knihu Příroda Slezska v Slezskem zemském muzeu v Opavě.


Křest knihy Příroda SlezskaKřest knihy Příroda Slezska
Křest knihy Příroda Slezska

Vážení návštěvníci mých webových stranek. Dovoluji si vás pozvat na křest krásné a významné knihy Příroda Slezska, již vytvořil kolektiv vědců Slezského zemského muzea v Opavě, pod vedením RNDr Jindřicha Roháčka. Tato publikace je významná nejen velikostí svého formátu, nýbrž především obsažností a kvalitou své náplně.

S potěšením jsem přijal nejen milou roli kmotra knihy, nýbrž i nabídku při aktu křtu zahrát. Věřím že tato hodnotná publikace si brzy najde i své důstojné místo v našich knihovnách.

Váš Štěpán Rak

Křest knihy Příroda Slezska

Tisková zpráva z Jablonce nad Nisou

Vážený pane Raku,
moc Vám děkuji za včerejší koncert, i povzbuzení v jeho rámci spojené s poselstvím, že obyčejné lidské snažení, (byť neúspěšné), je víc, než bohatství a úspěch. Alespoň tak jsem si to odnesl já.

Zasílám Vám slíbený odkaz na zprávu o sbírce na webových stránkách našeho města.
http://www.mestojablonec.cz/redakce/index.php?xuser=&lanG=cs&slozka=238&clanek=33503

Karel Hynek Mácha - Máj

Ivan Svatoš: Karel Hynek Mácha - Máj

Malíř a grafik Ivan Svatoš připravil unikátní publikaci "MÁJ" od K.H. Máchy (1810-1836)., kterou ručně přepsal a netradičně ilustroval. Knihu vydalo Svatošovo nakladatelství u příležitosti životního malířova jubilea. Křest knihy se uskuteční 21. června 2013 v Divadle U Hasičů. Novou publikaci do světa vyšlou vzácní hosté, včetně kytaristy Štěpána Raka, Alfreda Strejčka a mnoha dalších. Více informací najdete na www.isvatos.cz

The czech painter and artist, Ivan Svatoš, re-wrote by hand with caligraphic pen the most famous poem „MÁJ" written by the czech poet Karel Hynek Mácha (1810-1836). The unique book is illustrated by ink-paintings inspirated by Mácha´s work and travels. You can find more about the book at www.isvatos.cz

JABLONEC PRO POVODNĚ

Byl jsem osloven městem Jablonec nad Nisou v souvislosti se záplavami 2013 zda bych se zůčastnil benefičního koncertu ku pomoci postiženým. Samozřejmě že tak rád učiním. Prosim Vás tímto o mediálni podporu této akce.

Spoluúčinkuje se mnou jeden z předních dětských sborů světa - LUVENTUS, GAUDE!

Koncert se jmenuje JABLONEC PRO POVODNĚ. Akce se uskuteční v úterý 18.6. v 19 h. v kulturních prostorách kostela sv. Anny v Jablonci n.N. za účasti představitelů města a medií. Moderování je v jednání s paní Marcelou Augustovou, případně s panem Alexandrem Hemalou.

Bude se jednat o stěžejní charitu města Jablonec n.N. na pomoc zaplaveným oblastem. Koncert pořádá město Jablonec a ZUS Jablonec, kontaktní osobou přes media je ředitel ZUS, Vit Rakušan (viz přiložená vizitka) Sbor Iuventus,gaude! je aktuálně Sborem roku 2012 a na základě úspěchů z největších světových soutěží je zařazen společností INTERKULTUR v top 50. nejlepších dětských sborům celého světa na 12. místo. Byl vybrán pro vystoupení při návštěvě papeže v Praze v září 2009.

Mailová adresa sbormistra pana Pospíšila je:
pospisil@zusjbc.cz

Pan Vít Rakušan má mobil +420 607 101 090

Moc děkuji všem za jakoukoli podporu této akce.

V úctě váš Štěpán Rak

Koncert Štěpán Rak

Kytarista Daniel Krob bojuje hudbou proti domácímu násilí

Michnův palác na pražské Kampě – v této stylové stavbě z 16. století pokřtil své album Magická kytara hudebník a zpěvák Daniel Krob. Příhodnější místo, navíc v těsné blízkosti svého bydliště, by hledal jen stěží – skladby zahrané na klasickou kytaru se k těmto historickým prostorám hodily naprosto geniálně.

celý článek zde: http://www.topvip.cz/celebrity/kytarista-daniel-krob-bojuje-hudbou-proti-domacimu-nasili

Křest CD Daniela Kroba v Michnově paláci

Fotky z křtu CD Daniela Kroba v Michnově paláci. Daniel Krob je znám svou spoluprací se skupinou Arakkain a toto je jeho první klasické CD. Křtíme ho s legendou kytary Radimem Hladíkem a dalšími osobnostmi.


Křest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláciKřest CD Daniela Kroba v Michnově paláci
Pozvánka na křest CD


Vážení návštěvníci mých Webových stránek.
Vynikají kytarista Daniel Krob (známý i svou spoluprácí se skupinou Arakain) mne oslovil s tím, že by jej potěšilo kdybych přijal roli jednoho z kmotrů na křtu jeho nového CD Magická Kytara. Ten proběhne 28.5. od 16 hodin v Michnově paláci v Praze.

Jeho prosbě rád vyhovím.
Váš Štěpán Rak


Pozvánka na křest CDZelená hora

Fotogalerie ze setkání chirurgu na Moravě


Zelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená horaZelená hora
Dobré ráno

Fotografie z pořadu Dobré ráno, který byl vysílán 13. května 2013 na programu ČT2 České televize.


Dobré ránoKoncert na zámku Poruba

Fotografie z koncertu na zámku Poruba, ze dne 11.května 2013


Koncert na zámku PorubaVíkendový seminář se Štěpánem Rakem

Hledáte program na víkend? Můžete ho strávit se Štěpánem Rakem a Michaelem Rymerem. Jedná se o víkendový seminář v krásném prostředí. Oba protagonisté vás zavedou do tajů vůní prostřednictvím hudby a mnoha zajímavých informací.

Pokud máte zájem o bližší informace, podívejte se zde:

» přihláška - doc
» pozvánka - jpg

Noční Mikroforum

Milí návštěvníci mých webových stránek. 20.3. od 22.30 do 24 hodin jsme byli s mým synem Matějem hosty Vlastimila Harapese v pořadu Českého rozhlasu 2
Noční Mikroforum. Chcete - li si jej poslechnout stačí kliknout na tento odkaz. Krásné dny. Štěpán Rak

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2851791


Potřebujeme spíš pohladit

Aktuální rozhovor se Štěpánem Rakem najdete v sekci rozhovory

Ruska-aika

Skladba Vůně podzimu - věnována stému vyročí nárození prof. Štěpána Urbana, mého profesora kytary.

Parthia di Bohemia

Praha

Velenice

Hivshu - mág z Grónska

Hezký den, posílám Vám pár informací o osobnosti Hivshu, se kterým jsem se mel možnost setkat 6.3. v 17.hod. v Praze.

Bylo to přímo v mé Učebně na HAMU. Hivshu je okouzlující osobnost. Ač žije v témeř nedostupných končinách předalekého Grónska, jeho lidský dotek je tak mocný, že člověk okamžitě pocítí takovou blízkost, jako byste se znali celé věky. Jeho šamanské zpěvy doprovázely zvuky kultovního bubnu z kůže žaludku ledního medvěda. Údery sobí kostí o hranu bubinku připomínající bušení srdce, dokáže ve spojení s emotivním zpěvem lehce přivést človeka do transu. Je to dotek s jinými dimenzemi...

http://www.nusta.cz/
http://www.maitrea.cz/akce/spojeni-s-predky-ritualy-s-eskymackym-samanem-hivshu


Hivshu - mág z GrónskaHivshu - mág z GrónskaHivshu - mág z GrónskaHivshu - mág z Grónska
Vzpomínka na koncert v Krnově


Foto ze dne 26.2.2013, z koncertu v koncertní síni svatého Ducha v Krnově.


Vzpomínka na koncert v KrnověRozhovor pro MF Dnes


Rozhovor Štěpána Raka pro MF dnes - příloha ONA DNES ze dne 25.2.2013


Rozhovor pro MF DnesFilm Fatum

Film Fatum se formou eseje zamýšlí nad lidským osudem. Hlavní otázka zní: Je náš život předurčený a pevně daný nebo jej můžeme sami ovlivňovat a tvořit? Odpovídá na ni přes třicet významných osobností z různých koutů světa. Jsou mezi nimi duchovní představitelé, vědci, různí odborníci, umělci - například tibetský dalajlama, indický Šankaračárja, H. Monfort, F. A. Wolf, R. Moody, C. J. Calleman, B. Hellinger, S. Lazarev, D. Millman, M. Calábek, J. Dušek, Š. Rak. Na osud nahlédneme i z pohledu staré řecké a indické kultury, z hlediska jasnovidnosti, astrologie, tarotu, podíváme se i do legendární knihovny palmových listů v jižní Indii, seznámíme se se zdánlivě nemožnými schopnostmi a možnostmi. Film ukazuje cesty, jak uchopit svůj život a vědomě jej tvořit, inspiruje k aktivnímu přístupu – každý může svůj „osud“ změnit…


Film FatumDaleká cesta

Doroga - Z našeho koncertu s Matějem v divadle v Písku. Ruská lidová "Daleká cesta", věnována mé biologické matce Vasilině Slivkové.

Niagara - Štěpán Rak

Niagara - Štěpán Rak (Kytaroterapie - Kouty nad Desnou 26.11.2011)

Niagaru zná většina lidí jako táborákový cajdák, kde se verze hraje stejně jako refrén. Málokdo ví, že verze se od refrénu podstatně liší a že ji Eduard Ingriš napsal jako foxtrot. Na semináři Kytaroterapie nám ji Štěpán Rak zahrál v původní verzi. Říkal, že by měla být ještě rychlejší. To by ovšem ortodoxní tramp asi těžko strávil :-)

Malostranská beseda

Milí přátelé,
Posílám nahrávky z vystoupení s Janem-Matějem v Malostranské besedě nově umístěné na YouTube
Štěpán Rak


Štěpán Rak - Vzpomínka na PrahuŠtěpán Rak & Matej Rak


Jaroslav Ježek/Jan-Matěj Rak-Tři strážníci

Ohlédnutí za koncertem v Písku

Ve švech praskající písecká galerie Portyč v pátek 4. ledna krátce po 17. hodině nabídla návštěvníkům možnost nahlédnout do světa malíře Václava Švejcara. Sám autor (zemřel koncem roku 2008) zprostředkovaně promluvil k přítomným ze záznamu, promítaného zadní projekcí na plátno. Neznalí se tak dozvěděli, jaké momenty v životě (tedy přesněji dotek smrti v Africe) ho přivedly k rozhodnutí ukončit přímo vprostřed vod povolání námořního důstojníka a věnovat se malování.

celý článek na:
http://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihocesky-kraj/pisek/1087-14496-vystavu-obrazu-vaclava-svejcara-doprovodil-hudbou-stepan-rak-vecer-hral-v-piseckem-divadle-.html


Fotogalerie:
http://fotovid.wz.cz/rak.htm

Video:http://www.youtube.com/watch?v=MtJoxUA_PUs

Setkávání se...2013Od února 2013 v Praze - cyklus "Setkávání se...2013" se Štěpánem Rakem a Alfredem Strejčkem
Vážení přátelé, od 2. února 2013 zahajuje nový koncertní cyklus koncertů prof. Štěpána Raka a Alfreda Strejčka - SETKÁVÁNÍ se...2013, který POPRVÉ na JEDNÉ scéně představí tvorbu obou umělců v ucelém bloku pořadů.

První únorové termíny: 2. února a 16. února 2013, zahájení 19:30 !!!

PRODEJ na únorové koncerty již ZAHÁJEN:
www.ticketportal.cz, www.ticketpro.cz, www.eventim.cz

Březen 2013: 30. 3. 2013, zahájení 19:30 !!

www.alfredstrejcek.cz, www.hudbapribram.cz

Štěpán Rak v pořadu Tandem

4.1.2013 se bude vysílat pořad Tandem s Janem Rosákem

Přání do nového roku

Vážení návštěvníci mých webových stránek,

nechť vás provází tento čtyřlístek pro štěstí, prozářený Sluncem od Hory Matky Boží, celým příštím rokem...

Rok 2013 je rokem šestky, tedy rokem uvolňujíci, překypující a uzdravující energie lásky, leč třináctka, jíž je letopočet zakončen, dává vyniknout především touze ega po dosažení svých cílů, žel mnohdy i za každou cenu... "Já chci" se zřejmě stane silným motem příštího roku. Takže abychom věci už jen za každou cenu nechtěli, ale konečně svá chtění proměnili v přání a ta pak dokázali s láskou naplnit...

Mnoho sil a radosti z každé vteřiny života...

V úctě Váš Štěpán Rak


Přání do nového rokuTERRA MUSICA - ČT 2

Vážení návštěvníci mých webových stránek.

Kliknutím na následující odkaz můžete shlédnout pořad české televize 2 nazvaný Terra Musica.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095218055-terra-musica/

Pořad vznikl k třicátému výročí založení oboru kytara na Akademii múzických umění v Praze. Můj dík patří jak vedení redakce tohoto pořadu, tak i milé paní režisérce (Tomasi moc prosím jestli se můžete kouknout na její jméno nevím přesně jak se píše...:)

Chci znovu poděkovat i všem účinkujícím, kteří se zúčastnili slavnostního koncertu k 30 letům kytary na HAMU jak za skvělé výkony, tak především za ochotu vystoupit bez nároku na honorář.

Rovněž tak děkuji všem kdo poskytli akci hodnotné záštity, stejně jako Akademii múzických umění v Praze za vstřícnost při organizaci a uskutečnění akce. Děkuji českému archivu vín s.r.o. za sponzorské dary všem účinkujícím.


 

 


Životopis | Rozhovory | Koncerty | Pořady | Technika | Skladby | Fotogalerie | CD a e-shop | Video | Něco navíc... | Spolupráce | Kontakt | Pořadatel

 

  • Facebook profil Štěpána Raka
  • Youtube kanál Štěpána Raka

 

Copyright © 2018 Štěpán Rak
Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
website by » papaguy.net