english version
Menu www.stepanrak.cz
 Spolupracují se Štěpánem Rakem
SÁGL PRODUCTION s.r.o.

SÁGL PRODUCTION s.r.o. SÁGL PRODUCTION s.r.o.
Truhlářská 1110/4
110 00 Praha 1

Tomáš Ságl | +420 777 338 338 | info@sagl.cz

info: www.sagl.cz
Alterra

info: www.alterra.cz/
Agentura Mithra

Prodej CD Štěpána Raka (E-shop):

Stanislav Vlačiha
telefon: +420 721 945 252
e-mail: objednavky@stepanrak.cz

Mgr. Iva Klusalová

telefon: +420 606 375 373
e-mail: klusalova.i@seznam.cz

Alfred Strejček

Alfred Strejček Spolupráce s Alfredem Strejčkem trvá již 21 let. Začala pořadem Vivat Comenius, se kterým oba umělci procestovali 40 zemí světa 4 kontinentů. Od té doby společně připravili dalších 21 pořadů.

info: www.alfredstrejcek.cz
Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak Se synem Janem-Matějem Rakem vznikla spolupráce a pořad má název Rak a Rak.
Jan-Matěj, který brilantně upravil skladby a písně Jaroslava Ježka se dále představí i svou písňovou tvorbou a Štěpán hrající své skladby.

info: www.janmatejrak.cz
Jan Řeřicha

Jan Řeřicha Štěpán Rak byl obdarován naprostým unikátem, mramorovou kytarou, která je jediná svého druhu na světě. Jan Řeřicha, který je autorem tohoto ojedinělého díla, si přál věnovat kytaru osobnosti, v kytarovém světě nejpovolanější.
Unikátní kamenná kytara byla představena na některých koncertech Štěpána Raka.

Španělská kytara s celokamenným tělem včetně výztuh byla vyvíjena přibližně 3 měsíce.
Kytara je složena z celokamenného těla, materiál mramor Verde Guatemala, geologicky označovaným jako Hadec neboli Serpentinit. Ovšem krk a kobylka jsou klasicky dřevěné.
Díky tomu je nástroj hratelný a ještě nositelný. Proporce pro klasickou španělskou kytaru jsou zachovány. Zvukově je tento nástroj relativně silný a originálně zvukově zabarvený včetně dlouhého dozvuku.
Jedná se o unikát, je to poprvé, co se opravdu silným zvukem rozrezonoval kámen a bylo tudíž slyšet, že se dá opravdu takový nástroj naladit.

info: www.janrericha.com
Ateliér Svoboda

Ateliér Svoboda Václav Svoboda patří mezi vynikající výrobce kytar a Štěpán Rak na svých koncertech používá vedle věhlasného Grega Smallmana, právě kytary od Václava Svobody.

info: www.guitaratelier.com/
Dana Štolbová

Dana Štolbová Oznamuji svým čtenářům, že MUDr Dana Štolbová CSc. 14.9.2012 zemřela.
Odkaz na její dílo nadále na své stránce nechávám.

info: www.stolbova.cz
Bohumil Vurm a Zuzana Foffová

Bohumil Vurm a Zuzana Foffová Bohumil Vurm a Zuzana Foffová jsou spisovatelé, nakladatelé, autoři i organizátoři výstav, netradičních společenských akcí a ochutnávek vín. Společně se Štěpánem Rakem mají zájem o tajné dějiny, Hieronyma Bosche, jehož dílu Štěpán Rak věnoval suitu a nový pořad o tarotu, astrologii a
tajných naukách.

info: www.pragamystica.cz
Jaroslava Urbanová

Jaroslava Urbanová byla manželkou zesnulého prof. Štěpána Urbana, zakladatele kytarové školy u nás a zakladatele oboru kytara na Pražské konzervatoři. Se Štěpánem jí spojuje zájem o duchovní vědy a kniha, která nese název Kytara, má láska, v níž oba vzpomínají na osobnost prof. Štěpána Urbana. Paní Jaroslava napsala knihu Spirála moudrosti a Štěpán Rak toto dílo zhudebnil. CD pokřtil Radovan Lukavský.

info: www.jaroslavaurbanova.cz
Nakladatelství Amenius

Nakladatelství Amenius Nakladatelství Amenius se věnuje podstatnou částí své činnosti vydávání knih a CD. Tato díla svojí uměleckou i lidskou hodnotou mají podněcovat svým obsahem zájem o rozvoj duševního života v dnešní uspěchané době. Snaha o zvýraznění a potřebu duchovních hodnot je prezentována hlubší, naučnou i zábavnou formou za účelem kultivace mezilidských vztahů a pochopení souvztažnosti s Universem.

info: www.amenius.cz/
PF Quartet

PF Quartet Štěpán Rak složil pro kytarové kvarteto Suitu Hieronymus Bosch.

info: www.pfquartet.com
Milan Škoda

Milan Škoda Milan Škoda je dlouholetým přítelem Štěpána Raka a občas si spolu zahrají i na kytaru. Všechny své fotoaparáty si Štěpán Rak pořídil právě ve Fotovideo Milan Škoda.

info: www.fotoskoda.cz/
VALDEMAR GREŠÍK - NATURA s.r.o.

VALDEMAR GREŠÍK - NATURA s.r.o. Firma Valdemar Grešík - Natura vznikla v roce 1990 a dnes patří mezi přední české výrobce bylinných čajů, ovocných čajů, koření, kapek a mastí z léčivých bylin, potravinových doplňků.
S Valdemarem se Štěpán Rak přátelí již dlouhá léta, seznámili se skrze byliny a Štěpán Rak se několikrát přesvědčil o účinnosti léčivých bylin z rukou svého přítele. Valdemar Grešík také pro Štěpána Raka organizuje koncerty v Děčíně na zámku.

info: www.gresik.cz
Jitka Stojanová

Jitka Stojanová Věnuje se grafice užité i volné. Užitá tvorba zahrnuje např. loga, etikety, plakáty, CD, ilustrace, velké obrazové mapy do škol... Inspirací volné tvorby je příroda, člověk, zvířata, hudba a poezie i pohádka jako tajemství inspirovaná životem pro dospělé se srdcem otevřeným nejlépe spolu s dětmi.
Jitka Stojanová se podílela na tvorbě CD Chvála čaje společně s Ludvíkem Kunderou, který věnoval CD svá čajová trojverší.

info: www.jitkastojanova.cz
Bohemian Guitar Orchestra

Soubor BOHEMIAN GUITAR ORCHESTRA pracuje od roku 2004. Absolvoval řadu vystoupení v České republice. Jeho členy jsou studenti a absolventi konzervatoří, převážně Konzervatoře v Pardubicích, a studenti základních uměleckých škol v České republice. Základní sestava souboru má v současné době třicet tři členů, v rámci určitých projektů však spolu vystupuje až sto hráčů.

Orchestr se nespecializuje na žádné konkrétní období. V jeho repertoáru naleznete úpravy renesančních, barokních, klasických i romantických skladatelů (Praetorius, Attaignant, Vivaldi, Bach, Telemann, Mozart, Dvořák, Bizet...) stejně jako hudbu 20. století (Chačaturjan, Duarte, Koshkin, Piazzolla, Rak...) či latinskoamerické písně a tance.

info: www.bgo.cz/
Občanské sdružení SH

spolupracuje se Štěpánem Rakem při konání Hudebně literárního festivalu ve Vokšicích. V roce 2010 v létě proběhl již 10. ročník.

info: www.ossh.cz
Jaroslav Čáp

Štěpánův přítel Jaroslav Čáp, který organizoval několik koncertů ve Švýcarsku.

info: www.capinformatik.ch
Pavel Vitáček

Firma Guitar Centre Pavel Vitáček je dynamicky se rozvíjející firma specializující se na obchodování s kytarami a kytarovým příslušenstvím.

info: guitarcentre.cz
ing. Jiří Bednář

Vyrábíme pevná pouzdra, vyrobená speciální technologií, na níž byl udělen patent pro Českou republiku. Výrobky patří svým provedením jak v oblasti designu, tak i vynikajícími technickými parametry k nové generaci výrobků v této oblasti.

info: www.ika.zrns.cz/default_cz.htm
MUDr. Vladimír Vogeltanz

ETIKOTERAPIE je pomocí pro ty z Vás, kteří už přestali hledat příčiny svých nemocí a životních obtíží ve hmotě a začali je hledat ve své duši.Vladimír Vogeltanz vstoupil do života Štěpána Raka a odkryl mu nový pohled na zdraví a život. Občas s kytarou vystoupí na přednášce Vladimíra Vogeltanze jako host.

info: etikoterapie-vz.webpark.cz
Nobilis Tilia - laboratoře přírodní kosmetiky

Nobilis Tilia - laboratoře přírodní kosmetiky Společnost Nobilis Tilia se zabývá výrobou aromaterapeutické kosmetiky, vzděláváním a osvětovou činností v oboru aromaterapie. Zásadami výroby jsou rukodělná práce, odmítání živočišných surovin a pokusů na zvířatech, maximální využití surovin z ekologického zemědělství (BIO), výroba bez syntetických a konzervačních látek, vlastní pěstování a sběr některých rostlin s uplatněním principů biorytmů, praktikovaných Rudolfem Steinerem a jeho následovníky.
Zbyněk Šedivý z Nobilis Tilia stál u zrodu zájmu Štěpána Raka o aromaterapii. Svým podnětem pak přispěl ke zhudebnění bylin, které Štěpán zpracoval v cyklu Svět vůní.

Nobilis Tilia - laboratoře přírodní kosmetiky
Vlčí Hora 147
407 46 Krásná Lípa

tel.: +420 412 383 421
fax.: +420 412 383 899
email:nobilis@nobilis.cz

info: www.nobilis.cz
Michael Rymer

Michael Rymer zasvětil Štěpána Raka do tajemství kadidel a vykuřovadel. Při některých koncertech měli posluchači možnost zažít spojení obřadu vykuřování a hudby Štěpána Raka, kterou zkomponoval pro vůně kadidel – myrha, santal, kadidlo a další.

info: www.rymer.cz/
Medicinman

Medicinman

info: www.medicinman.info/
Časopis Ve hvězdách&Lidový léčitel

Časopis Ve hvězdách&Lidový léčitel Štěpán Rak byl ve svém životě mnohokrát inspirován osobnostmi z duchovní oblasti. Jednou z nejvýznamnějších osobností, se kterou se setkal v době svých studií na pražské konzervatoři, byl profesor Štěpán Urban (1913-1974). Díky jeho obětavé péči přebírá otěže Steinerovské tradice a s hudbou v srdci kráčí svojí životní cestou, na které nám předává moudré a tajemné, krásné a ve své podstatě doposud nepoznané…

Ocitli jsme se na Zemi, abychom se učili, rostli a vnímali.

info: www.astrolife.cz
Hotel Klika, České Budějovice

Hotel Klika, České Budějovice Rodinný hotel Klika má bohatou historii. Nachází se v nejstarší historické zástavbě Českých Budějovic pocházejících ze 14. století, v metropoli jednoho z nejkrásnějších koutů České republiky. Již od roku 1991 si můžete pochutnat na pravé italské kávě v tomto rodinném podniku, příjemně si posedět a najíst se v restauraci, či se ubytovat v poklidné části avšak přímo v samém centru města. Pár desítek kroků od nás můžete shlédnout největší Samsonovu kašnu, Černou věž, náměstí Přemysla Otakara II a mnohé další jedinečné památky.

info: www.hotelklika.cz
J.A. Komenský

Stránky věnované životu a dílu teologa, pedagoga a myslitele Jana Amose Komenského. Ve své době patřil Jan Amos Komenský k největším duchům střední Evropy, a vzhledem k nadčasovosti a aktuálnosti jeho textů pro současného Evropana se mezi velikány ducha řadí dodnes. Osud jej zasadil do mimořádně těžkých podmínek. Po každém neštěstí se ale dokázal vzchopit a pokračovat v započatém díle, v díle které má bez ohledu na jakékoliv společenské zařazení co říci i dnes.

info: www.j-a-komensky.cz/
AGENTURA MITHRA

AGENTURA MITHRA
Stanislav Vlačiha
Družstevní 202
507 81 Lázně Bělohrad
č. účtu: 670100-2207132421/6210
IČ: 72770929

Ludmila Podzimková

Ludmila Podzimková Ludmila Podzimková Štěpána Raka ve své Chalupě u pramene pohostila, když měl koncert v klášteře na Hoře Matky Boží. Vzniklo mezi nimi přátelství . Ochutnal pravý čerstvý tvaroh, mléko a máslo z její produkce. Rád se do místa s bioprodukty vrací. Čerpá tu inspiraci z krásné přírody a naplánoval zde organizování seminářů o Kytaroterapii a astrologii.

info: www.chalupaupramene.eu/
Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda Štěpán Rak se zabývá astrologií, numerologií a do jeho života zasáhla také permakultura. Na svých cestách se setkal s Tomášem Svobodou, který založil Přírodní zahradu na Vysočině, kde se permakultuře věnuje.

Přírodní zahradu lze vyjádřit principy, kterými se k zahradě přistupuje, a jež se na zahradě uskutečňují. Vycházejí z konceptu permakultury jako principu a cestě k soběstačnosti a trvalé udržitelnosti.

Přírodní zahrada se tedy od běžných 'klasických' zahrad liší svou trvalou udržitelností, což je jeden z nejdůležitějších důvodů pro její zakládání. Jde o vytvoření rozmanitého ekosystému, ve kterém se rostliny a živočichové vzájemně podporují a poskytují si výhodné podmínky k životu. Při tvorbě přírodních zahrad se vychází z geologických, biologických a ekologických podmínek, které jsou typické pro dané území. Sázejí se původní odolné rostlinné druhy, potřebné mikroklima se zajišťuje pomocí větrolamů. K založení takové zahrady je z počátku zapotřebí většího úsilí. Asi po deseti letech se dá o zahradě mluvit jako o soběstačné.

info: www.prirodnizahrady.com/
Centrum preventivní medicíny

Má spolupráce s centrem preventivní medicíny již trvá několik let. MUDr René Vlasák pořádá v tomto centru také pravidelná setkání s kytarou, kde jak já, tak i můj syn Jan-Matěj pravidelně vystupujeme. Zabývám se dlouhá léta fenoménem léčivé schopnosti hudby a kytary zvlášť. Člověk má vrozenou potřebu klidu, míru a pohody a právě hudba je jednou z osvědčených cest k jejich dosažení. Hudební vibrace tím, že zušlechťují naše nitro, činí nakonec i naše tělo odolnějším vůči chorobám. Mé projekty Chvála čaje a Svět vůní sledují obdobné cíle, jako centrum preventivní medicíny: nemocem předcházet.

info: prevence2000.cz/
Truhlářství Martin Olšar

Truhlářství Martin Olšar Přejete si mít doma kvalitně zpracovaný nábytek ze dřeva? Truhlářství Martin Olšar vyrábí na zakázku celomasivní nábytek vlastního designu i nábytek dle představy zákazníka. Dřevo vybírají osobně a prvotně zpracovávají na vlastní pásové pile. Májí rádi věci, které si lidé mohou předávat po generace. Inspirací je dovednost našich předků, kteří dokázali vytvořit hodnotný a trvale užitný nábytek.

info: www.truhlarstvi-olsar.cz

Štěpána Raka můžete sledovat také na FbNahoru